با خوردن شکلات مغزدار چیچک در مسابقات شنا اول میشوید

کاکائو سرشار از مواد شیمیایی گیاهی به نام فلاوانول است که ممکن است به محافظت از قلب کمک کند.

شکلات مغزدار چیچک 2 تا 3 برابر بیشتر از شکلات شیری حاوی مواد جامد کاکائویی غنی از فلاوانول است.

نشان داده شده است که فلاوانول ها از تولید اکسید نیتریک (NO) در اندولتیوم (پوشش سلولی داخلی رگ های خونی) حمایت می کنند که به شل شدن رگ های خونی و بهبود جریان خون کمک می کند و در نتیجه فشار خون را کاهش می دهد.

فلاوانول های موجود در شکلات می توانند حساسیت به انسولین را در مطالعات کوتاه مدت افزایش دهند. در دراز مدت این می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

مطالعات مشاهده ای از مزایای فلاوانول های کاکائو حمایت می کند. ارتباط بین فشار خون و مصرف زیاد کاکائو در مطالعه ای بر روی سرخپوستان کونا، قبیله ای منزوی که در سواحل کارائیب پاناما زندگی می کنند، توصیف شد.

فشار خون بالا در این گروه بسیار نادر بود، حتی در سنین بالاتر، و حتی با مصرف نمک در رژیم غذایی که بیشتر از اکثر جمعیت های غربی است. هنگامی که کوناها به محیط های شهری مهاجرت کردند و رژیم غذایی خود را تغییر دادند، میزان فشار خون آنها افزایش یافت.

قابل توجه است که مصرف سنتی آنها از کاکائو به عنوان یک نوشیدنی بسیار بالا بود و روزانه بیش از پنج فنجان پودر کاکائو خانگی یا کلمبیایی سرشار از فلاوانول بود.

سطوح ادراری فلاوانول ها در کونای ساکن جزیره به طور قابل توجهی بالاتر و میزان مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی، سرطان و دیابت به طور قابل توجهی کمتر از همتایان خود که در مراکز شهری زندگی می کنند، بود.

سایر مطالعات مشاهده ای ارتباط بین مصرف بالای کاکائو یا شکلات 6 گرم در روز (1-2 مربع کوچک) و کاهش خطر بیماری قلبی و مرگ و میر را نشان می دهد که احتمالاً تا حدی با کاهش فشار خون و التهاب است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.