خرما رطب درجه یک موجب رشد عجیب گلهای آپارتمانی شد

خرما رطب درجه یک حاوی فلوئور عنصری است که به حفظ سلامت دندان ها و عاری از بیماری کمک می کند.

خرما همچنین حاوی سلنیوم است، ماده معدنی که تصور می شود به پیشگیری از سرطان کمک می کند و برای عملکرد سیستم ایمنی حیاتی است.

خواص ضد التهابی میوه‌ها به فیتوکمیکال‌ها نسبت داده می‌شود که یک ماده غیر مغذی زیست فعال هستند که در ترکیب با متابولیت‌های گیاهی ثانویه یا اجزای سلولی ضروری یافت می‌شوند.

محققان و پزشکان به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی، کیفیت پایین آورنده کلسترول و سایر فواید سلامتی احتمالی مانند سرطان، دیابت و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی، علاقه فزاینده ای به مواد شیمیایی گیاهی دارند.

کاروتنوئیدها، پلی فنول ها، ایزوفلاون ها، لیگنین ها، تانن ها و استرول ها برخی از اجزای زیست فعال موجود در میوه خرما هستند.

با این حال، هنوز تحقیقات کمی در مورد شناسایی، خصوصیات و تعیین کمیت مواد شیمیایی گیاهی در انواع مختلف خرما در مراحل مختلف رسیدن میوه وجود دارد.

مقدار و محتوای فیتوکمیکال های موجود در میوه خرما بسته به نوع خرما، مرحله بلوغ، ذخیره سازی، پردازش پس از برداشت، هیدراتاسیون، تنظیمات تحلیلی و منشاء جغرافیایی خرما بسیار متفاوت است.

درختان خرما در 5000 سال گذشته در بدترین شرایط آب و هوایی به مردم به عنوان منبع انرژی، امنیت غذایی و میوه های سالم غذا می دهند.

در زیر به برخی از فواید میوه خرما برای سلامتی اشاره شده است. گوشت نرم و به راحتی هضم و کربوهیدرات های ساده مانند فروکتوز و دکستروز خرمای تازه را تشکیل می دهند.

در صورت مصرف، آنها به سرعت انرژی را دوباره پر می کنند و بدن را تقویت می کنند.

خرما می تواند به عنوان یک ماده غذایی مهم در رژیم غذایی انسان باشد و به دلیل محتوای غذایی منحصر به فرد خود می تواند نقش مهمی در سلامت و تغذیه انسان ایفا کند.

خرما شامل انواع مواد کاربردی و زیست فعال مانند کاروتنوئیدها، آنتوسیانین ها، فنولیک ها، آنتی اکسیدان ها و فیبرهای غذایی است که همگی دارای ویژگی های ضد تومور، ضد زخم، ضد میکروبی و تعدیل کننده ایمنی هستند.

علاوه بر این، خرما به عنوان یک غذای مغذی و کاربردی در نظر گرفته می شود.

در مقایسه با رژیم غذایی معمولی، چند عدد خرما می تواند نیاز روزانه ما به مواد مغذی را برآورده کند. در نتیجه مصرف خرما به شدت تشویق می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.