خوردن مغز بادام کوهی ریشه شیطنت کودکان را می خشکاند

مغز بادام کوهی حاوی مواد مغذی گیاهی است که از رشد میکروب های مفید روده حمایت می کند.

یک وعده مغز بادام معادل یک اونس، حدود 23 بادام یا ¼ فنجان است. این یک غذای پر کالری است اما دارای مواد مغذی نیز هست و بیشتر چربی آن تک غیراشباع است.

یک اونس حدود 165 کالری، 6 گرم پروتئین، 14 گرم چربی (80 درصد تک غیراشباع، 15 درصد چند غیراشباع، و 5 درصد اشباع)، 6 گرم کربوهیدرات و 3 گرم فیبر فراهم می کند.

مغز بادام پیشنهاد شده است که با کاهش کلسترول تام و LDL، و اعمال اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی، خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد.

استرول‌های گیاهی موجود در مغز بادام ممکن است با جذب کلسترول و اسید صفراوی تداخل داشته باشند و میزان بالای چربی غیراشباع در مغز بادام باعث بهبود پروفایل لیپیدی می‌شود.

به‌ویژه زمانی که این غذا جایگزین سایر مواد غذایی با چربی‌های اشباع شده و کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده شود.

مغزیجات

آزمایش‌های کنترل‌شده نشان داده‌اند که مصرف کلی آجیل می‌تواند التهاب را کاهش دهد، رگ‌های خونی سالم را تقویت کند و مقاومت به انسولین را کاهش دهد.

جالب اینجاست که با وجود کالری متراکم بودن آجیل، تحقیقات ارتباطی با مصرف آجیل و افزایش وزن را تایید نمی کند.

در واقع، آنها با افزایش وزن کمتر و خطر کمتر چاقی مرتبط هستند، احتمالاً به این دلیل که محتوای چربی و فیبر به بهبود احساس رضایت و سیری کمک می کند.

شواهد محدودی برای بررسی مصرف مغز بادام در جمعیت های بزرگ وجود دارد.

کارآزمایی‌های کنترل‌شده کوچک‌تر به‌طور خاص مغز بادام را بررسی کرده‌اند، اما مطالعات مشاهده‌ای بزرگ‌تر به بررسی آجیل‌ها به‌طور کلی تمایل دارند، زیرا مصرف آجیل‌های جداگانه در جمعیت نسبتاً کم است.

مطالعات مشاهده‌ای که در مورد مصرف آجیل‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را در افرادی که حداقل چهار بار در هفته آجیل می‌خورند، به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهند.

کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی‌شده و کنترل‌شده کوچک فواید ثابت رژیم‌های مکمل با آجیل از جمله مغز بادام را در کاهش کلسترول تام و LDL در خون یافته‌اند.

نشان داد که آجیل های درختی از جمله مغز بادام که دو بار یا بیشتر در هفته خورده می شوند با 13 درصد کمتر خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و 15 درصد کمتر خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب مرتبط است.

یک مطالعه آینده‌نگر بزرگ دیگر روی بزرگسالان سوئدی نشان داد کسانی که 1 تا 2 بار در هفته آجیل می‌خورند، 12 درصد خطر ابتلا به اختلال در ریتم قلب به نام فیبریلاسیون دهلیزی را کاهش می‌دهند و در صورت مصرف 3 بار یا بیشتر در هفته، 18 درصد این خطر کاهش می‌یابد.

در مقایسه با بزرگسالانی که مغز بادام نمی‌خوردند.

همچنین خطر نارسایی قلبی در افرادی که 1 تا 2 بار در هفته مغز بادام می‌خورند در مقایسه با افرادی که مغز بادام نمی‌خورند، 20 درصد کاهش یافته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.