دختری با لیوان یکبار مصرف بزرگ برای خود لباس عروس درست کرد

لیوان های کاغذی یکبار مصرف برای مصرف نوشیدنی ها محبوب هستند. لیوان یکبار مصرف بزرگ داخلی دارند که با یک فیلم آبگریز که عمدتاً از پلاستیک (پلی اتیلن) و گاهی اوقات از کوپلیمرها ساخته شده است، لمینت می شود.

هدف از این مطالعه ارزیابی تخریب این فیلم ها در نتیجه قرار گرفتن در معرض آب داغ (85-90 درجه سانتی گراد) بود. به دلیل خراب شدن لایه ها، یون هایی مانند فلوراید، کلرید، سولفات و نیترات در آب موجود در لیوان های کاغذی آزاد شدند. ذرات میکروپلاستیک شسته شده به مایع شناسایی و کمی سازی شدند.

میکروسکوپ فلورسانس نشان داد که تقریباً 25000 ذره میکروپلاستیک در یک فنجان آب داغ در 15 دقیقه (100 میلی‌لیتر) رها می‌شود در حالی که میکروگراف‌های الکترونی روبشی 102 + 21.1 × 106 ذرات زیر میکرون در میلی‌لیتر را در همان حجم مایع نشان می‌دهند.

لیوان

فلزات سنگین سمی مانند سرب، کروم و کادمیوم در فیلم ها شناسایی شدند که می توانند به آب گرم منتقل شوند. تجزیه و تحلیل عنصری کاهش درصد عناصری مانند C، H و N (از نظر وزن) را به دلیل قرار گرفتن در معرض آب داغ نشان می دهد.

مصرف منظم میکروپلاستیک‌ها، یون‌ها و فلزات سنگین در حین مصرف روزانه نوشیدنی‌های داغ مانند چای و قهوه می‌تواند ما را در معرض خطرات بالقوه سلامتی در آینده قرار دهد.
کاغذ و مقوا برخی از رایج ترین یا ترجیح داده شده ترین انواع مواد بسته بندی مواد غذایی هستند. آنها در فرآیند بسته بندی مواد غذایی محبوبیت پیدا کرده اند زیرا به راحتی در دسترس هستند، مقرون به صرفه هستند، سبک وزن هستند و با موفقیت به عنوان مانعی در برابر رطوبت، اکسیژن و موجودات میکروبی عمل می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.