لامپ هالوژن بدیع نور موجب کچلی یک ناحیه از سر یک عروس شد

ایمنی جاده به خصوص در شب تا حد زیادی به کیفیت روشنایی جاده بستگی دارد. انواع مختلفی از وسایل روشنایی وجود دارد، اما در این مقاله می خواهم در مورد لامپ هالوژن بدیع نور، مزایا و معایب آنها صحبت کنم.

لامپ های هالوژن چگونه به وجود آمدند؟
در ابتدا، لامپ های رشته ای معمولی در اتومبیل ها نصب می شدند که برای مدت طولانی به عنوان تنها منبع روشنایی جاده مورد استفاده قرار می گرفتند، اما در روشنایی خوب و عمر طولانی تفاوتی نداشتند. با توسعه فن آوری های جدید، لامپ های هالوژن ساخته شدند که جایگزین لامپ های رشته ای استاندارد شدند.

اوج محبوبیت آنها در دهه 80 است. چنین محبوبیتی از این لامپ ها، اول از همه، با یک سیاست قیمت کوچک توضیح داده می شود که به طور کامل با ویژگی های نور لامپ ها مطابقت دارد. امروزه از لامپ های هالوژن به عنوان منبع نور کم و بالا و همچنین چراغ های مه شکن و نشانگر استفاده می شود.

لامپ های هالوژن معمولی لامپ هایی هستند که دارای دو رشته برای پرتو پایین و نور بالا هستند. اساساً تفاوت آنها با لامپ های رشته ای معمولی این است که با بخارات گاز پر شده اند، در این مورد بخارات بور یا ید. عمر مفید چنین لامپ هایی کم است، اما با عملکرد مناسب می توانند یک و نیم، دو سال به شما خدمت کنند.

لامپ

چنین لامپ هایی از شیشه کوارتز ساخته شده اند، اما شایان ذکر است که گاهی اوقات به ارتعاشات و شوک ها واکنش نشان می دهد که می تواند منجر به خرابی سریع خود لامپ شود. لامپ های هالوژن به دلیل فشرده بودن آنها متمایز می شوند و یک گزینه نورپردازی عالی برای خودروهای مارک های مختلف هستند.

60٪ بالاتر از لامپ های رشته ای معمولی است و 25 lm/W است. همه اینها توسط یک گاز بی اثر که در ابتدا در فلاسک قرار دارد تضمین می شود و پس از پمپاژ بخار ید یا برم به داخل آن، دمای رشته تنگستن افزایش می یابد.

روشنایی خوب.
نور لامپ های هالوژن دارای شار زرد رنگی است که دید باکیفیت جاده را در شب و در شرایط بد آب و هوایی فراهم می کند. روشنایی نسبتاً خوب به شما امکان می دهد نه تنها جاده جلوی ماشین را روشن کنید، بلکه از کنار جاده نیز عکس بگیرید، که به شما امکان می دهد عابران پیاده یا حیوانات را از قبل ببینید و از تصادف جلوگیری کنید. انتخاب گسترده ای از رنگ ها.
با توجه به پوشش سایه های مختلف روی سطح لامپ شیشه ای، رنگ های متنوعی از لامپ هالوژن به دست می آید، یعنی آبی یا زرد. دوره عملیاتی.
زمان کارکرد لامپ های هالوژن کمی بیشتر از لامپ های رشته ای معمولی است. در بهترین حالت و با نگهداری مناسب، چنین لامپ هایی می توانند تا دو سال دوام بیاورند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.