پیرزنی با بادام هندی خام عمده موهای خود را رنگ میکند

در دهه های اخیر رونق کشت بادام هندی خام عمده در گینه بیسائو رخ داده است که منجر به جایگزینی کشاورزی سنتی بریده و سوزان با محصول نقدی شده است.

در نتیجه، این کشور در حال حاضر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بادام هندی خام در جهان است و بخش بادام هندی اهمیت زیادی در اقتصاد گینه بیسائو پیدا کرده است.

تغییرات ناشی از رونق بادام هندی در سطوح اجتماعی و محیطی هنوز تجزیه و تحلیل و درک نشده است. مطالعه حاضر شرحی از روند گسترش بادام هندی در گینه بیسائو ارائه می دهد، وضعیت فعلی را بررسی می کند و چشم اندازهای آینده آن را مورد بحث قرار می دهد.

درخت بادام هندی توسط پرتغالی ها در قرن نوزدهم وارد کشور شد، اما در اواسط دهه 1980 به طور موثر گسترش یافت.

عمدتاً توسط کشاورزان کوچک در اطراف روستاها کشت می شود و همچنین نقشی در مالکیت زمین ایفا می کند، زیرا شیوه های مالکیت زمین با کاشت درختان مرتبط است.

اثرات این رونق بادام هندی بر تکه تکه شدن زیستگاه، رژیم های آتش سوزی و تنوع زیستی هنوز باید ارزیابی شود. از سوی دیگر، شیوع آفات و بیماری ها در حال تبدیل شدن به یک مشکل است.

وابستگی شدید به یک محصول نقدی واحد نیز کشور را در برابر نوسانات بازار آسیب‌پذیر می‌کند و خطراتی را برای تولیدکنندگان محلی و اقتصاد ملی به همراه دارد.

در میان مدت، از دست دادن درآمدهای صادراتی ممکن است رخ دهد، که ممکن است بر استانداردهای زندگی و امنیت غذایی مردم بیسائو گینه در مناطق شهری و روستایی تأثیر بگذارد.

درخت بادام هندی، A. occidentale، از خانواده Anacardiaceae، درختی همیشه سبز است که بسته به ویژگی های خاک و آب و هوا تا ارتفاع 8 تا 20 متر رشد می کند. معمولاً در سال سوم شروع به گلدهی می کند و در سال هشتم به تولید کامل می رسد.

دوره تولید کامل می تواند تا 20-30 سال طول بکشد و طول عمر درخت متغیر است. آجیل که میوه واقعی است، نوعی آکنه کلیه شکل است که پس از خشک شدن باز نمی شود.

در داخل پوسته که حاوی روغن خورنده است، یک دانه بزرگ منحنی 2-3 سانتی متری بادام هندی خوراکی وجود دارد. همانطور که مهره بالغ می شود، دمگل در قاعده به یک ساختار گوشتی، زنگوله شکل و میوه مانند بزرگ می شود که عموماً به عنوان میوه کاذب یا سیب بادام هندی شناخته می شود.

این میوه کاذب خوراکی با پوست نازک دارای گوشت اسفنجی و آبدار زرد رنگ است که وقتی خام خورده شود به طرز دلپذیری اسیدی و کمی قابض است، اما وقتی سبز است بسیار قابض است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.