کودکی با پارچه کرپ مازراتی طرحدار در مدرسه نفر اول شد

از لباس گرفته تا پرده، حوله و ملحفه، پارچه ها همه جا در زندگی روزمره ما هستند. همچنین ممکن است بشنوید که مردم آنها را “منسوجات” می نامند.

مردم برای مدت طولانی پارچه کرپ مازراتی طرحدار یا منسوجات می‌سازند. در واقع، آنها تقریباً 35000 سال است که این کار را انجام می دهند!

بیایید ابتدا به این فکر کنیم که پارچه چیست. فرهنگ لغت می گوید پارچه پارچه ای است که از بافندگی یا بافتن الیاف به همدیگر ساخته می شود.

فیبر مانند یک تار مو است. خیلی بلند و نازک است

الیاف می توانند از طبیعت بیایند. برخی از الیاف طبیعی رایج عبارتند از پنبه، ابریشم و پشم.

انسان ها همچنین در 150 سال گذشته راه هایی برای ساختن الیاف خود پیدا کرده اند. ما می توانیم از فناوری برای تبدیل روغن به الیاف استفاده کنیم. ما حتی می‌توانیم الیاف خاصی بسازیم تا بارانی شما را ضد آب کنیم یا جلیقه سرباز را ضد گلوله کنیم.

اما چگونه می توان این الیاف نازک و مو مانند را به چیزی تبدیل کرد که بتوانیم آن را بپوشیم؟

ابتدا باید الیاف را کنار هم قرار دهیم تا رشته های بلندی از نخ درست شود. این می تواند مشکل باشد زیرا بسیاری از الیاف، به خصوص الیاف طبیعی، کاملاً کوتاه هستند.

یک الیاف پنبه معمولاً فقط حدود 3 سانتی متر طول دارد. این کوتاهتر از یک گیره کاغذ است. پشم معمولاً از گوسفند زمانی بریده می شود که طول آن 7.5 سانتی متر باشد – تقریباً طول یک مداد رنگی.

این الیاف کوتاه‌تر را به هم می‌پیچیم تا نخ بلندتری داشته باشیم. پیچش باعث می شود الیاف به هم ساییده شوند و به یکدیگر بچسبند. به این کار ریسندگی نخ می گویند.اولین مرحله ریسندگی نخ شامل برداشتن دسته‌ای از الیاف، ردیف کردن آنها، شانه کردن آن‌ها مانند موهایتان است… یا اینکه چطور ممکن است یک ریش بلند را شانه کنید! در واقع، وقتی آنها را به صورت ملحفه شانه می کنیم، آن را “ریش” می نامیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.